wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się niszczą i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz