środa, 25 maja 2016

Stawianie plot PVC na plot i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu do urzędu poza kilkoma przypadkami.

Budowa ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu do urzędu wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Ogrodzenie PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m budowane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plot PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji i planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dołączyć deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także jeśli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Niekiedy do budowy balustrady z plastyku na plot i furtę ze sztachetek wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Protest może powstać w sytuacji, jak planowane ploty plastykowe na plot i bramkę ze sztachet jest niekompatybilne z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku jak planowane ogrodzenie z plastyku na plot i furtę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz